Bursa’da sabah saatlerinde kontrol altına alınan yangın tekrar başladı

İHA

Bursa’da orman yangını paniğe neden oldu…

Yangın dün saat 13.45 sıralarında Büyükorhan ilçesi Demirler köyü mevkiinde başladı.

Çok sayıda ekip alevlere müdahale etti

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevler hızlı yayıldı. Havadan helikopter ile müdahale edilirken, karadan yaklaşık 200 araç ve bin personel gece boyu çalışmalarını sürdürdü.

250 hektar alana yayılan yangın ekiplerin ve vatandaşların müdahalesi ile sabah saatlerinde kısmen kontrol altına alındı.

Yangın tekrar başladı

Rüzgarın etkisiyle tekrardan başlayan yangına ekipler seferber oldu. Bademlik köyü sakinleri ev ve hayvanlarını bırakarak kendilerine kalacak yer bakmaya başladı.

“Havadan ve karadan yardım istiyoruz”

Keçileri ve koyunlarını köyde bırakıp gitmek zorunda kalan Sevim Öztürk, “Şu an zor durumdayız. Keçilerim ve koyunlarım ahırda kaldı. Sıcakta ahırda kaldı çıkaramadık. Havadan ve karadan yardım istiyoruz.” diye konuştu.

“Köpeklerimiz öldü, balyalarımız yandı”

Köpeklerinin öldüğünü ve balyalarının yandığını söyleyen Neslihan Alkan, “Nereye gideceğimi bilmiyoruz. Diğer köylerde yanıyor. Köpeklerimiz öldü, balyalarımız yandı.” dedi.

“Köyümüzü boşalttık”

Bademlik sakinlerinden İbrahim Öztürk ise, “Rüzgarın etkisiyle her tarafı sardı. Hayvanlarımızı kurtardık. Akşam evdeydik şimdi köyümüzü boşalttık.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir